22 квітня 2020 року 12 членів Комісії з питань академічної доброчесності Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (зокрема, Мазур Н.О., Коваленко Б.О., Віннічук О.В., Гарбар В.В., Турковський Т.А., Штефанко Ю.В. та ін.) взяли участь у вебінарі «Політика університетів із запобігання студентському плагіату». Головний спікер Євген Ніколаєв продемонстрував досить цікавий та змістовний матеріал щодо малоочевидних причин (на рівнях політики університетів, діяльності викладачів, мотивації студентів) плагіату і неналежного виконання студентами завдань із академічного письма, а також заходів, що їх можуть і мають вживати адміністрації українських закладів вищої освіти для імплементації цінностей академічної доброчесності.

Результати окремих міжнародних досліджень 2010-2017 років засвідчують наявність низки проблем належного академічного письма як на рівні здобувача вищої освіти, так і на рівні викладача та університету.

На вебінарі було розглянуто питання ресурсів і компетентностей, необхідних викладачеві для успішної боротьби із плагіатом у наукових роботах студентів. Окремі пропозиції заслуговують на увагу і будуть розглянуті Комісією з питань академічної доброчесності на найближчих засіданнях.

Пам’ятаймо, що ключовою передумовою вирішення проблем плагіату та різних проявів недоброчесності вцілому є мотивація до роботи і здобуття знань у ціннісно чесній академічній спільноті!

Участь у вебінарі «Політика університетів із запобігання студентському плагіату»