Із 22 до 26 березня завідувач кафедри економіки підприємства, доктор економічних наук, професор, голова комісії з питань академічної доброчесності К-ПНУ Наталія Мазур та методист вищої категорії навчального відділу, старший викладач кафедри української мови Зореслава Шевчук проходили підвищення кваліфікації в Сумському державному університеті за програмою «Розбудова системи забезпечення академічної доброчесності у закладі освіти». Онлайн-навчання було спрямоване на формування особистих навичок здійснення освітньо-наукової діяльності із застосуванням принципів академічної доброчесності, етики академічних взаємовідносин, активної позиції щодо участі у формуванні системи забезпечення якості та протидії проявам академічної недоброчесності.

Програма підвищення кваліфікації передбачала опрацювання таких тем:

  1. Національна та міжнародна нормативна база, що описує систему академічної доброчесності у закладах освіти.
  2. Система забезпечення академічної доброчесності у закладах освіти: основні елементи та їх взаємозв’язок.
  3. Світовий досвід у розбудові системи академічної доброчесності та етики академічних взаємовідносин.
  4. Зовнішнє забезпечення академічної доброчесності незалежними агенціями: хто попереджений, той озброєний.
  5. Прояви академічної недоброчесності: гучні кейси.
  6. Забезпечення академічної доброчесності в освітньо-науковій діяльності закладів освіти: від трансферу ідей до трансферу технологій.
  7. Плагіат, самоплагіат, оригінальність, цитування, самоцитування: все, що потрібно знати про тонкощі використання авторських матеріалів.
  8. Перевірка наукових та навчальних робіт на наявність ознак плагіату: технічні засоби та роль експертів.

За результатами проходження навчання науково-педагогічні працівники університету отримали сертифікати про підвищення кваліфікації та новий досвід з питань імплементації академічної доброчесності в освітній процес Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

 

Науково-педагогічні працівники К-ПНУ пройшли підвищення кваліфікації з академічної доброчесності